امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اريس يک کارآفرين بسيار موفق است. شرکت تکنولوژيک او در پنج سال گذشته به طور قابل ملاحظه اي رشد داشته است. او يک پايگاه مشتري قوي دارد و تيمي متشکل از هشت کارمند را مديريت مي کند اما مانند بسياري از کارآفرينان، اريس يک نقطه تاريک در زندگي اش دارد: او هر شب درحالي که به شدت احساس خستگي و ناراحتي مي کند به خانه مي رود. او همواره مضطرب است و احساس مي کند از نظر فيزيکي و احساسي کم آورده است و ديگر نمي تواند به خوبي بخوابد يا طي روز تمرکز خود را حفظ کند. او تصور مي کند اين کارش ديگر به اندازه قبل برايش لذت بخش نيست، بنابراين انگيزه و عملکرد او کاهش يافته است.

اريس يک مثال کلاسيک از افسردگي بين موسسان و کارآفرينان است. معمولابا علائمي مانند غم و فقدان انگيزه در فعاليت ها، افسردگي موسس شرکت مي تواند از چندين جنبه به يک شرکت صدمه وارد کند. چراکه موسسان افسرده توانايي خود را براي عملکرد موثر در فعاليت هاي روزانه از دست مي دهند. اين افسردگي موجب مي شود کارمندان و سرمايه گذاران اعتماد خود را به توانايي رهبري مدير شرکت از دست بدهند؛ اين امر خود موجب ايجاد شک و ترديد نسبت به آينده شرکت خواهد شد. همچنين سلامتي و تندرستي موسس شرکت نيز با خطر مواجه خواهد بود. طبق تحقيقات انجام شده، کارآفرينان 30 درصد بيشتر از همتايان غيرکارآفرين خود، افسردگي را تجربه مي کنند. اکثر افراد معتقدند که افسردگي مديران به خاطر جهان پيچيده و به شدت رقابتي ايجاد مي شود. تکنولوژي و جهاني سازي، مديريت استارت آپ ها را ريسکي تر و استرس زاتر کرده است و آنگاه شکست امري معمول خواهد بود. اما استرس يک استارت آپ تنها دليلي نيست که چرا کارآفرينان دچار افسردگي مي شوند. برخي مديران ممکن است به اين دليل افسرده شوند که براي کارآفرين شدن به خودشان فشار مي آورند در صورتي که در واقعيت ممکن است شخصيت آنها براي انجام اين کار مناسب نباشد. تحقيقات نشان مي دهد کارآفرينان موفق شخصيت خاصي دارند.

اول اينکه آنها از تجربه استقبال مي کنند و داراي قوه تخيل قوي تر، خلاق تر و کنجکاوتري نسبت به مديراني هستند که خودشان شرکت هايشان را تاسيس نکرده اند. آنها همچنين با وجدان تر و بيشتر به دنبال سطوح بالاتر موفقيت، انگيزه و برنامه ريزي هستند. موسسان عموما بيشتر برون گرا و کمتر عصبي هستند. هر فردي شخصيت لازم براي تبديل شدن به يک موسس را ندارد؛ اما افراد بيشتر و بيشتري شرکت هاي خود را باز مي کنند، چرا که کارآفريني به شدت به عنوان يک مسير شغلي جذاب و با پرستيژ ديده مي شود. در حقيقت، امروزه تقريبا 66 درصد بزرگسالان به موسس شدن علاقه مندند. همين طور معقولانه است که بگوييم همه افراد ويژگي هاي شخصيتي کارآفريني مورد نياز براي موفق شدن و شاد بودن در مشاغل خود را در اختيار ندارند. براي برخي موسسان، ممکن است يادگيري چگونگي مديريت استرس استارت آپ ها ديگر کافي نباشد. براي غلبه بر افسردگي، آنها بايد بياموزند که چگونه شخصيت خود را مديريت و کنترل کنند. در اينجا چند نکته براي کمک به رفع افسردگي کارآفرينان ارائه شده است.

شخصيت خود را بشناسيد و نقاط ضعف خود را شناسايي کنيد: پيش از اينکه بتوانيد شخصيت خود را مديريت کنيد، بايد آن را به خوبي بشناسيد. آزمون IPIP -NEO يکي از آزمون هاي پيشرو آنلاين در شخصيت شناسي است. اين آزمون با بيش از نيم ميليون پاسخ، ابزار معتبر و قابل اطميناني به نظر مي آيد. با انجام اين آزمون، شما مي توانيد ببينيد که چگونه به چهار ويژگي ذکر شده در بالاامتياز بدهيد. بالاترين و پايين ترين امتيازهاي شما چيست؟ تصور کنيد کدام فعاليت هاي استارت آپ ممکن است براي شما به طور خاص دشوار باشد. به عنوان مثال، اگر امتياز بسيار کمي در برون گرايي داريد، مي توانيد انتظار داشته باشيد که شبکه سازي در سازمان يا افزايش سرمايه به شدت استرس زا باشد. اين موضوع به شما کمک مي کند با کارآفرينان در صنعت خود در مورد بزرگ ترين عوامل استرس زا صحبت کنيد.

افرادي استخدام کنيد که ويژگي هاي شخصيتي شما را تکميل مي کنند: رهبران سازمان نياز دارند کارمنداني را انتخاب و استخدام کنند که شخصيت هاي مشابه آنها داشته باشند. اما موسسان بايد عکس اين قضيه عمل کنند: يک شريک تجاري انتخاب کنيد که آن دسته از ويژگي هاي شخصيتي را داشته باشد که شما فاقد آن هستيد. به اين ترتيب، آنها مي توانند نقاط ضعف شما را برطرف کنند و از کاري لذت ببرند که ممکن است شما آن را استرس زا بدانيد. اين امر زمان شما را براي انجام کارهايي که از آن لذت مي بريد آزاد مي کند. به عنوان مثال، اگر امتياز بسيار پاييني در پذيرش تجربه کسب کرده ايد، ممکن است في نفسه به کار خلاقانه علاقه نداشته باشيد. بنابراين کسي را بيابيد که به کار ابتکاري علاقه داشته باشد. آنگاه براي انجام کاري که به جاي دلسرد کردن بيشتر به شما انرژي دهد، زمان بيشتري خواهيد داشت.

يک «کنج نيروبخش» براي کاهش استرس ايجاد کنيد: موسسان نمي توانند هميشه از کاري که دوست ندارند اجتناب کنند. با وجود بهترين تلاش ها، برخي موسسان خودشان را در حال انجام کاري مي يابند که به شدت مغاير شخصيت آنهاست. به عنوان مثال، موسسان در مراحل اوليه استارت آپ، شب و روز خود را در حال شبکه بندي مي بينند؛ حتي از روابط اجتماعي با افراد لذت نمي برند. روانشناسان ايجاد يک «کنج احياگر» را پيشنهاد مي دهند؛ يک زمان و مکان مجزا که در آن هر کسي مي تواند استرس را از خود دور کند و به خود واقعي اش رجوع کند. اين گوشه ها مي توانند به موسسان کمک کنند دوباره انرژي به دست آورند و توازن رواني را پيش از اينکه مديريت آن دشوار شود بازيابند.

علايم افسردگي را بشناسيد: نشانه هاي بسياري براي افسردگي وجود دارد. جدا از احساس غم، افسردگي مي تواند فرمي از يک فقدان قابل توجه از لذت يا علاقه در کارهايي باشد که شما بايد از آنها لذت ببريد. علايم ديگر شامل يک افزايش يا کاهش ناگهاني خواب، وزن، اشتها يا انرژي به علاوه احساس بي ارزش بودن، گناه يا خودنکوهي است. موسسان بايد با اين نشانه ها آشنا باشند؛ به اين ترتيب مي توانند زماني که اين نشانه ها را تجربه مي کنند آنها را تشخيص دهند و به دنبال کمک حرفه اي باشند. آنها مي توانند از يک دوست معتمد يا يک عضو خانواده درخواست کمک کنند تا در شناسايي اين نشانه ها به آنها ياري رسانند؛ به خصوص موسساني که غرق در کار شده اند، مي توانند گاهي علايم اخطار اوليه را از دست بدهند. تنها به اين دليل که شما شخصيت تبديل شدن به يک کارآفرين را نداريد به اين معنا نيست که نمي توانيد شرکت خود را بيابيد. اما اين امر به آن معناست که بايد از ريسک هاي سلامت رواني آگاه باشيد و متعاقبا شخصيت خود و پيرامون آن را مديريت کنيد. با پيروي از ترفندهاي ذکر شده در بالا، مي توانيد براي تبديل شدن به يک موسس شادتر و راضي تر يک گام به جلو برداريد و در نهايت اينكه هرگز استفاده از با نرم افزار هاي مديريتي شركت پگاه سيستم را فراموش نكنيد.

 

منبع: دنياي اقتصاد

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)