ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تقریبا تمام کسانی که اولین تجربه مدیریتی شان را به یاد دارند به این واقعیت اعتراف می کنند که در نخستین روزهای شروع به کارشان به عنوان مدیر به هیچ عنوان عملکرد درستی نداشته و مرتکب اشتباهات فاحشی شده اند، آن هم به این دلیل که از قبل خود را آماده این امر خطیر نکرده بودند. بر اساس پژوهش مرکز بین المللی مدیریت خلاقانه، بیش از 60 درصد مدیران از نخستین روزهای مدیریت شان به عنوان بدترین روزهای کاری شان نام می برند که چیزی شبیه به کابوس برای آنها بوده است. با این همه، می‏توان با به کار بستن پاره ای توصیه ها و برنامه ریزی دقیق‏ از این کارزار سخت و پیچیده با موفقیت بیرون آمد. در ادامه به چگونگی گذراندن پنج روز اول فعالیت مدیریتی به بهترین و ایده آل ترین شکل‏ اشاره خواهد شد که اگر بتوانید آن را به طور کامل و اصولی پیاده کنید، قادر خواهید بود نخستین روزهای فعالیت مدیریتی تان را به شیرین ترین و به یادماندنی ترین روزهای زندگی کاری تان تبدیل کنید.

روز اول: یکی از اولویت های اصلی روز نخست کاری تان به عنوان مدیر عبارت است از استفاده از نرم افزار هاي شركت پگاه سيستم و بعد، ملاقات با رئیسی که مقام مافوق شما است و باید به او پاسخگو باشید. در این ملاقات باید به طور شفاف و کامل از انتظارات و توقعات او از شما برای 30 روز اول کاری تان مطلع شوید و به روشنی دریابید که موفقیت از نظر او چگونه تعریف می شود و او عملکردتان را چگونه ارزیابی خواهد کرد. در این جلسه لازم است که از او راهنمایی بخواهید و اطلاعات کاملی را در مورد اعضای تیم تحت رهبری تان از او دریافت کنید.

روز دوم: آنچه در روز دوم باید انجام دهید شامل برگزاری ملاقات های رو در رو و ترجیحا انفرادی با تک تک اعضای تیم تان خواهد بود. در این جلسات بسیار مهم و تعیین کننده باید درباره موارد زیر اطلاع رسانی شود:

  • کارهای اساسی و اقدامات فوری که تیم باید در 30 روز آینده آنها را انجام دهد و اهداف کوتاه مدت تیم را تشکیل می دهند.
  • کارها و اقداماتی که اعضای تیم باید در راستای تحقق اهداف کلان و بلندمدت تیم انجام دهند.
  • نحوه ارزیابی و سنجش عملکرد اعضای تیم از سوی شما و معیارهای اصلی ارزشیابی افراد باید به صورت شفاف بیان شود تا اعضای تیم بدانند که به چه صورت باید عمل کنند.

 

روز سوم: برگزاری جلسه عمومی با تمام اعضای تیم. پس از انجام ملاقات های انفرادی و رو در رو، نوبت به گردهمایی عمومی اعضای تیم یا کارکنان شرکت می رسد که این کار باید در سومین روز کاری یک مدیر تازه کار انجام شود. با این همه چون این گردهمایی بزرگ با این تعداد شرکت کننده امری مهم و پرچالش خواهد بود و چیزی نیست که یک مدیر تازه کار آن را قبلا تجربه کرده باشد، حتما باید به صورت کاملا برنامه ریزی شده و با در نظر گرفتن تمام جوانب صورت پذیرد. بنابراین بهتر است پیش از برگزاری چنین گردهمایی مهمی موارد زیر با دقت از سوی مدیر مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد:

  • آیا اتاق محل برگزاری گردهمایی گنجایش حضور همه مدعوین را دارد؟ باید دانست که تقریبا تمام کارکنان شرکت یا اعضای تیم به دلایل مختلف از جمله کنجکاوی در مورد مدیر جدید یا محک زدن توانایی های او به طور حتم در این جلسه عمومی شرکت می کنند و به همین دلیل باید به فضای فیزیکی لازم برای برگزاری چنین جلسه ای حتما توجه کرد.
  • یک شروع عالی و جذب کننده می تواند هم توجه مدعوین به جلسه را جلب کند و هم بر اعتماد به نفس تان برای ادامه جلسه بیفزاید.
  • مدت زمان جلسه و چگونگی به پایان رسیدن آن نیز دارای اهمیت زیادی است و باعث می شود نقطه ابهام یا سوال بی جواب مانده ای در ذهن مدعوین باقی نماند. بنابراین بهتر است جلسه با یکسری پرسش و پاسخ به پایان برسد.
  • برای جلسات عمومی مداوم بعدی نیز اطلاع رسانی کنید. یکی از رموز اعتماد پیدا کردن کارکنان یک شرکت یا اعضای تیم به یک مدیر تازه کار و ناشناخته این است که او در کارها و برنامه ریزی هایش دید بلندمدت و پیگیرانه ای داشته باشد. لذا این اطمینان را به افرادتان بدهید که جلسات عمومی برای درک متقابل و پرسش و پاسخ در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

روز چهارم: در چهارمین روز کاری تان به عنوان مدیر، بهتر است با خود خلوت کنید و نتایج و یادداشت های خود از جلسات و ملاقات هایی که طی سه روز قبل داشته اید را مرور کنید تا تصویری جامع و روشن از شرایط موجود به دست آورید و بر همین اساس برای هفته های آتی برنامه ریزی کنید. آنچه شما در هفته های بعد و به عبارتی اولین ماه فعالیت مدیریتی انجام خواهید داد، بستگی زیادی به تامل و برنامه ریزی های فوری شما در چهارمین روز کاری تان دارد. پس این کار را با تمرکز بالا و در نظر گرفتن تمام جوانب کار انجام دهید.

روز پنجم: پنجمین روز کاری تان به عنوان مدیر که آخرین روز از اولین هفته کاری تان نیز خواهد بود اهمیت زیادی دارد، چراکه اگر خوب به پایان برسد آخر هفته رویایی و دلپذیری در انتظارتان خواهد بود. در این روز بهتر است سر ساعت در محل کارتان حضور پیدا کنید و شرایط کلی کار را بسنجید. انجام کارهای حساس یا ایجاد تغییرات گسترده در نحوه انجام امور در این روز چندان توصیه نمی شود، چراکه این روز آخرین روز کاری هفته است و اغلب افراد در حال آماده شدن برای رفتن به تعطیلات آخر هفته هستند و انجام پروژه های مهم و کلیدی در این روز معقول به نظر نمی رسد. پس چه بهتر که این روز به آرامی سپری شود و در کنار آن برای اولین روز هفته آینده که روزی شلوغ و حساسی خواهد بود برنامه ریزی شود.

آخر هفته: تجربه نشان داده که داشتن یک آخر هفته روحیه بخش و دل انگیز می تواند زمینه ساز شکل گیری معجزه هایی بزرگ در محل کار شود. پس اولین آخر هفته دوران مدیریتی تان را با شادی و آرامش بگذرانید و نه با استرس و چالش.

 

منبع: دنیای اقتصاد

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)