ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کسب وکارهای موفق در چارچوب برنامه ریزی شده ای فعالیت می کنند. طرح تجاری که به موفقیت در کسب وکارهای کوچک منجر می شود، معمولا برای دو یا سه سال نوشته می شود. این طرح، رسالت شرکت را در خدمات رسانی به مشتریانش توضیح می دهد. نقاط قوت شرکت را در تجارت و بازاریابی تجزیه و تحلیل می کند. نقاط ضعف را پیدا و راه های غلبه بر آنها را شناسایی می کند. بازار هدف و استراتژی های قیمت گذاری را مشخص می کند. همچنین استراتژی های همکاری یا مشارکت با دیگر کسب وکارها را شناسایی می کند که برای رسیدن به موفقیت حیاتی هستند. این طرح دیگر موقعیت های حیاتی برای سلامت و موفقیت در کسب وکارهای کوچک در بلندمدت را نیز به خوبی توضیح می دهد.

با داشتن طرح تجاری دقیق و حساب شده، شانس رسیدن به موفقیت در کسب وکارهای کوچک بسیار زیاد است. بدون داشتن یک طرحی تجاری مؤثر، کسب وکار شما به سمت شکست پیش می رود. یک ضرب المثل آمریکایی می گوید: «شکست در برنامه ریزی، به معنای برنامه ریزی برای شکست است».

ساختار سازمانی چیست؟

 اجازه دهید در اینجا نگاه دقیق تری به ساختار سازمانی بیندازیم. مهم ترین بلوک های سازنده ساختار سازمانی به شرح زیر هستند:

ـ نمودار سازمانی که کاربردهای اصلی عملیات سازمان را به تصویر می کشد و ارتباطات بین این کاربردها را گزارش می دهد؛

شرح وظایفِ مدیران، ناظران و کارکنان متخصص به همراه گزارشی دقیق از روابط و ملزومات ذهنی و جسمی مورد نیاز در انجام هر کار، مهارت، وظیفه و مسئولیت، به علاوه استاندارد های اجرایی هر کدام از این کارهاست؛

ـ فهرست وظایف و کارها برای کارگران کارخانه یا بخش های تدارکات و خدمات که روابط بین آنها را گزارش می دهد و ملزومات ذهنی و جسمی، مهارت ها و مسئولیت های شغلی شان و استانداردهای اجرایی آنها را مشخص می کند؛

ـ سیستم ارزیابی عملکرد شغلی، عملکرد تمامی کارکنان را بررسی و آنها را به پیشرفت مداوم تشویق می کند؛

ـ دستورالعمل های اطلاعاتی شامل کتاب راهنمای کارکنان و راهنمای سیاست ها و روال های کاری که مرزهای قابل قبول را مشخص می کند و توقعات از کارکنان را معرفی می کند؛

ـ سیستم پاداش برای تمامی کارمندان که به آنها در ازای عملکرد خوب شان با در نظر گرفتن سهمی از سود شرکت پاداش می دهد.

وقتی تمامی اجزای سازمانی در جای خود قرار داشته باشند و به صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرند، سازمان از ساختار و هدف برخوردار خواهد بود. کارمندان می دانند شرکت به کدام سمت حرکت می کند و دقیقا نقش خودشان را در این حرکت خواهند شناخت. ایشان می دانند مرز رفتارهایی که از آنها انتظار می رود چیست و در ازای عملکرد خوب شان پاداش دریافت خواهند کرد.

سیستم پشتیبانی عملیاتی چیست؟

 ساده ترین نوع سیستم، فرمی است مانند فرم درخواست استخدام یا اعتبار، مجوز برگشت محصول یا سند اجازه حمل و نقل. مثال های دیگر از سیستم شامل پیش بینی و مدیریت نقدینگی، برنامه بودجه، گزارش مغایرت و توزیع پاداش ها هستند. بسیاری از این سیستم ها معمولا با روش های پشتیبانی کامپیوتری مانند اکسل یا نرم افزارهای تخصصی دیگری همراه هستند.

یکی از مهم ترین سیستم ها برای کسب وکارهای کوچک، سیستم حسابداری است که می تواند سیستم ساده ای مانند QuickBooks یا Peachtree باشد. این سیستم های ساده معمولا برای کسب و کارهای غیرتولیدی مناسب هستند که فعالیت شان در حد خرید و فروش است. آنها همچنین می توانند مشتریان، فروشنده ها، حساب های پرداختی و دریافتی را به خوبی مدیریت کنند. در نهایت، این قابلیت را دارند که گزارش های عالیِ مدیریتی تهیه کنند.

برای کسب وکارهایی که تولیدی هستند و بعد از خرید مواد اولیه محصولی را تغییر می دهند یا تولید می کنند یا برای کسب وکارهای خرده فروشی در مقیاس بزرگ، نرم افزار های خاصِ این صنایع شاید مناسب تر باشند. قبل از خرید این سیستم ها باید دقت شود، چون این سیستم ها برای استفاده بلند مدت خیلی گران تر از سیستم های ساده هستند، محاسبه هزینه محصولات را به خوبی انجام می دهند، ولی معمولا از عهده حسابرسی های معمولی به خوبی بر نمی آیند و فرمت مشخصی برای تهیه گزارش دارند که معمولا به سختی می توان آن را تغییر داد.

فرقی نمی کند چه نوع کسب وکاری داشته باشید، به هر حال، داشتن بسته نرم افزاری حسابداری برای محاسبه معاملات روزانه در زمان واقعی که استفاده آن برای کارمندان راحت باشد، بخشی از نیازهای اولیه تان است. در دنیای کسب وکار امروز که به سرعت در حال تغییر است، نمی توان منتظر حسابدارها ماند تا هفته ها و حتی ماه ها برای تهیه گزارش وقت صرف کنند.

 

منبع: چطور

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)