ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از 28 میلیون کسب وکار کوچک در کشور آمریکا وجود دارد که این عدد 99.7 درصد کل شرکت های این کشور را تشکیل می دهد. این امر بیانگر رشد سریع این دسته کسب و کارهاست که ضرورت توجه به آن را به طرز چشمگیری افزایش داده است.

اگرچه احتمال موفقیت این نوع کسب وکارها بیشتر است با این حال این امر بدین معنا نیست که هر کسی می تواند در این مسیر با موفقیت گام بردارد بلکه نیاز است در ابتدا با اصول آن آشنا شده و به طرز درست اقدام کنید. در ادامه به بررسی اين گام ها مي پردازيم.

مجوزهای لازمه را دریافت کنید

هر شرکتی بنا بر نوع فعالیتی که قرار است داشته باشد، نیاز به مجوزهايي دارد. در این رابطه لازم است همان ابتدا نسبت به تهیه آنها اقدام کرده و قوانین مرتبط با آن را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که برخی شرکت ها انجام این دسته از کارها را کم اهمیت دانسته و به بعدها موکول می کنند. با این حال در موارد متعدد مشاهده شده است که همین سهل انگاری منجر به مشکلات زیادی شده است، به نحوی که زمان زیادی را از افراد خواهد گرفت. به همین خاطر بهتر است به روش معمول و درست عمل کنید.

سیستم حسابداری و سامانه خدمت رسانی خود را مشخص کنید

حجم رویدادهای مالی در یک شرکت و نوع اطلاعات مالی مورد نیاز، تعیین کننده سازمان و تشکیلات سیستم حسابداری است که به سه دسته دستی، مکانیکی و کامپیوتری تقسیم بندی می شود. واقعیت این است که کسب وکارهای کوچک تنها زمانی به شکل مؤثر عمل خواهند کرد که از سیستم های مناسبی برخوردار باشند. یکی از مهم ترین این سیستم ها سیستم حسابداری شركت پگاه سيستم بوده که باید با توجه به نیاز خود نسبت به دایر کردن آن اقدام کرد.

در رابطه با سامانه خدمت رسانی نیز ذکر این نکته ضروری است که امروزه با رشد روزافزون تکنولوژی دیگر نمی توان با تکیه بر روش های قدیمی در بازار به رقابت پرداخت به همین خاطر لازم است سامانه پیامکی و اینترنتی برای خدمت رسانی بهتر به مشتریان ایجاد کرد.

مکان احداث شرکت را مشخص کنید

در رابطه با مکان شرکت، تنها منظور جایگاه ساخت آن نیست.، بلکه نوع شرکت نیز مدنظر است. برای مثال شرکت شما یک دفتر کوچک است یا یک تولیدی بزرگ، بدون تردید مکان قرار گیری آن با توجه به نوع کسب وکاری که قصد شروع آن را دارید تعیین می شود. اقدام بعدی در این راستا این است که تعیین کنید قصد خرید ساختمان مدنظر را دارید یا اجاره آن، حتی ممکن است شما تنها زمینی را خریداری و شرکت خود را درون آن احداث کنید. در این رابطه همه چیز وابسته به نیاز و میزان بودجه اولیه شما دارد.

تیم خود را آماده سازید

امروزه اهمیت تیم کاری بر هیچ کس پوشیده نیست و در این مرحله استخدام مهم ترین بخش محسوب می شود. در رابطه با استخدام نخستین نکته ضروری این است که مشخص کنید به چه تعداد استخدام رسمی و غیررسمی نیاز دارید. در گام بعدی لازم است نحوه استخدام خود را به نحوی اجرا کنید که شایسته ترین افراد از بین تمامی متقاضیان جذب شوند. در این رابطه امروزه شرکت ها در راستای کاهش هزینه های خود دست به خلاقیت های کاملاً کاربردی می زنند.

برای مثال می توانید دربان خود را از بین بی خانمانان استخدام کنید و به جای دستمزد به آنها جایی برای خواب و سه وعده کامل غذایی بدهید. این امر بدون شک کم هزینه تر خواهد بود و در صورت مانور دادن روی آن به علت اینکه عملی انسان دوستانه محسوب می شود، می تواند خود تبلیغی مناسب برای شرکت باشد.

تبلیغ کنید

این بخش آخرین مرحله محسوب می شود. درواقع شما با پشت سر گذاشتن 9 مرحله گذشته، دیگر آماده آغاز فعالیت خود و رقابت با سایرین می باشید. با این حال با توجه به این امر که در هر کسب وکاری مشتری عامل سودآوری است، لازم است به نحوی خود را به سایرین معرفی کنید. در رابطه با تبلیغات امروزه روش های متنوعی وجود دارد که ممکن است خود به تنهایی نتوانید بهترین را از میان آنها انتخاب کنید، به همین خاطر توصیه می شود یک تیم تبلیغاتی برای خود دست وپا کرده و این امر را به آنها واگذار کنید.

در آخر توجه به این نکته ضروری است که موفقیت یک شبه به دست نمی آید و لازم است در مسیر خود استقامت و تداوم داشته باشید.

 

منبع: آي بازاريابي

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)