امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از 28 میلیون کسب وکار کوچک در کشور آمریکا وجود دارد که این عدد 99.7 درصد کل شرکت های این کشور را تشکیل می دهد. این امر بیانگر رشد سریع این دسته کسب وکارهاست که ضرورت توجه به آن را به طرز چشمگیری افزایش داده است.

اگرچه احتمال موفقیت این نوع کسب وکارها بیشتر است با این حال این امر بدین معنا نیست که هر کسی می تواند در این مسیر با موفقیت گام بردارد بلکه نیاز است در ابتدا با اصول آن آشنا شده و به طرز درست اقدام کنید. در ادامه به بررسی 5 نكته مهم براي آغاز یک کسب و کار کوچک مي پردازيم.

1- تحقیقاتی کامل را انجام دهید

احساسی گام برداشتن عاملی است که امروزه خصوصاً در حوزه کسب و کار دیگر معنایی ندارد و لازم است هر اقدام شما با توجه به مطالعات شما باشد و نسبت به درستی کار خود اطمینان کافی داشته باشید. در بسیاری از موارد افراد صرفاً به علت اشتیاق خود برای انجام کاری وارد آن عرصه می شوند و به علت نداشتن پشتوانه درست و اقدامات اصولی، خیلی زود از بازار کنار گذاشته می شوند. بدون تردید این امر مطلوب هیچ کارآفرینی نیست، به همین خاطر لازم است در ابتدای راه خود تمامی پارامترهایی را که ممکن است تأثیرگذار باشد شناسایی کنید؛ پارامترهايي مثل نرم افزار هاي حسابداري شركت پگاه سيستم. اگرچه این امر ممکن است برای شما وقت گیر باشد با این حال به آهستگی به سمت جلو پیش رفتن همواره بهتر از متوقف شدن ناگهانی است.

در ابتدای تحقیقات خود لازم است مشخص کنید نیازهای بازار هدف شما چه است. این امر شما را در چارچوبی قرار خواهد داد که راهنمای عمل شما خواهد بود. در گام بعدی با تعیین نیازی که قصد تأمین آن را دارید، لازم است نوع محصول، نحوه توزیع و سایر موارد را به طور کامل مشخص کنید. با این حال موردی که باید همواره در این بخش مورد توجه باشد این است که وضعیت رقابت چگونه است و برنامه های شما برای آن شامل چه اقداماتی می شود. نکته طلایی این بخش این است که در انجام هر کاری گام نخست مهم ترین بخش است، به همین خاطر همواره توصیه می شود از مشاوران مجرب در این رابطه استفاده کنید.

2- طرح کسب و کار خود را مشخص کنید

برای به مرحله عمل رساندن تمامی ایده های خود شما نیاز به ایجاد یک برنامه جامع و منطقی دارید. برنامه کسب وکار درواقع یک طرح است که اقدامات شما را از ابتدا تا سطح مطلوب مورد نظرتان مشخص می سازد. درواقع این طرح به نوعی راهنمای شما خواهد بود و لازم است به دقت و درستی صورت گیرد، در غیر این صورت به زودی با مشکلات کاملاً جدی مواجه خواهید شد. با این حال نکته مهم در این رابطه این است که تنوع در این امر بسیار زیاد بوده و محدودیتی برای افراد وجود ندارد. این امر باعث می شود هر فردی با توجه به نیازها، امکانات و توانایی های خود بتواند مطلوب ترین برنامه را برای خود مهیا سازد.

همواره این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان نیاز به اعمال تغییراتی در برنامه وجود داشته باشد به همین خاطر در این رابطه لازم است به نحوی عمل کنید که امکان اعمال تغییرات وجود داشته باشد.

3- برنامه مالی شما چیست؟

اگرچه شروع یک کسب و کار کوچک نیاز به سرمایه چندانی ندارد با این حال لازم است در رابطه با اوضاع مالی شرکت در آینده و به طور کل هزینه ها و درآمدها به طور جدی فکر شود. بدون شک هر کسب وکاری در هر ابعادی که باشد ابتدا نیاز به سرمایه اولیه دارد. برای مثال در صورتی که این هزینه را از طریق وام می خواهید تأمین کنید، لازم است در رابطه با نحوه بازگرداندن آن واقع گرایانه برنامه ریزی کنید.

همچنین همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که اصل جا افتادن و شناخته شدن در بازار نیازمند مدت زمانی است که طولانی یا کوتاه بودن آن را اقدامات شما مشخص خواهد کرد. به همین خاطر باید به گونه ای عمل کنید که هزینه ها از میزان درآمد پیشی نگیرد، در این صورت خیلی زود با معضل ورشکستگی مواجه خواهید شد. در رابطه با برنامه مالی اگرچه تصمیم گیرنده شما هستید با این حال توصیه اکثر کارشناسان این است که دو برنامه کوتاه و بلند مدت برای شرکت خود در نظر داشته باشید تا بتوانید بدون مشکل در این رابطه به سمت موفقیت پیش روید.

4- ساختار خود را تعیین کنید

شرکت شما ممکن است به هر نحوی شکل بگیرد و به همان طریق رشد پیدا کند. به همین خاطر لازم است نحوه این شکل گیری و رشد با توجه به اهداف و نیاز شما باشد. برای رسیدن به این امر لازم است قبل از شروع کار، ساختار شرکت خود را تعیین کنید. این ساختار به احتمال زیاد بعدها دچار دستخوش اساسی خواهد شد، با این حال ابتدا لازم است ساختاری را برای خود تعریف کنید.

فراموش نکنید که «انتخاب یک ساختار کسب وکاری مناسب» نخستین قدم قانونی برای ایجاد یک شرکت و درعین حال یکی از پیچیده ترین تصمیمات مدیریتی است. انواع مختلف ساختار یک شرکت شامل شراکتی، مالکیت انحصاری، مسئولیت محدود و دو کلاس c و s هستند که لازم است درباره آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

5- انتخاب و ثبت نام شرکت

انتخاب نام شرکت امری بسیار مهم تلقی می شود، به این علت که امکان تغییر آن وجود ندارد و به همین خاطر لازم است در رابطه با آن تمام ویژگی های مدنظر مورد توجه قرار گیرد. در انتخاب نام پیش از هر چیزی لازم است چند گزینه را برای خود در نظر بگیرد سپس اطمینان حاصل کنید که مشابه آن وجود نداشته باشد. در گام بعد می توانید اقدام به ثبت آن کنید که قوانین و اقدامات آن در هر کشوری متفاوت است.

فراموش نکنید که یک نام مناسب می تواند به خوبی در بین مخاطبان جای بیفتد و برعکس یک نام نادرست باعث فراموشی شرکت شما خواهد شد. برای شروع نیز توصیه می شود مشخص سازید که می خواهید نام شرکت بیانگر کدام ویژگی محصولات شما باشد. همچنین از انتخاب نام های طولانی خودداری کنید زیرا برای مخاطبان جذابیت چندانی ندارند.

 

منبع: فرصت امروز

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)