ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

تاسيس يک استارت آپ کار سختي است. در بحبوحه شلوغي ها، هيجان و زرق و برقي که اين روزها در توصيف کارآفريني وجود دارد، اين يک واقعيت است. شما نياز داريد:

  • با بازيگران ترازاولي که رويکرد، ارزش ها، ماموريت، اهداف و روابط احساسي را با شما به اشتراک مي گذارند، اما مهارت ها و دانش تکميلي براي شکل دهي به تيم هسته اي شما را در اختيار دارند، کار کنيد.
  • مطمئن شويد از نردبان مناسب بر روي ديوار مناسب بالامي رويد؛ يعني بايد بازار رو به رشد مناسب را شناسايي کرده و هدف قرار دهيد.
  • از طريق محصول و يا خدمات نوآورانه خود، ارزش اساسي به مشتريان بدهيد.
  • خودتان را در صحنه رقابت متمايز کنيد، در ضمن اينکه به ياد داريد خودتان و تيم تان در خدمت چه کساني هستند.
  • همواره نوآوري داشته باشيد.

به عنوان موسس يک شرکت تنها يک شغل نداريد، بلکه مسووليت ده ها کار با شماست: رهبري تيم، استخدام کننده، توليدکننده محصول، بازارياب، فروشنده، جذب مشارکت، تامين کننده مالي، مدير، برگزارکننده جلسات، ايجادکننده تغيير، ريسک کننده، نگهبان و تامين کننده وسايل محيط کار. اين ليست همچنان ادامه دارد. علاوه بر همه اينها بايد فردي سازگار و منعطف باشيد، ارتباطات فروتنانه و در ضمن محکمي داشته باشيد، سريع ياد بگيريد، فرآيندهاي کسب وکار مهم را اجرايي کنيد و نقش هاي اجرايي را با هدف و تمرکزي مشخص دائما در برنامه داشته باشيد. اگر اين طور نباشد، موفقيت تنها يک اميد واهي و يک تجربه فاني خواهد بود. به ياد داشته باشيد که ايده هاي بزرگ در خانه شما نمي آيند، بلکه خودتان بايد پيگير آنها باشيد.

اگر کارآفرين بودن کار سختي است، کارآفرين جوان بودن دشوارتر است. موسسان جوان که نسبت به همتايان مسن تر خود تجربه بسيار کمتري دارند، بايد براي انجام همه کارهايي که در بالاگفته شد، آماده باشند و اين در شرايطي است که ديگر افراد کهنه کار فعال در کسب وکار، از جمله مشتريان احتمالي، شرکا، کارمندان و سرمايه گذاران داوطلب در مورد کار آنها ترديد دارند. کارآفرينان جوان که روي مشکلات مبهم کار مي کنند، با مغايرت هاي بزرگي روبه رو مي شوند، اما آنهايي که موفق هستند، از نرم افزار هاي مديريتي شركت پگاه سيستم و از نرم افزار هاي حسابداري شركت پگاه سيستم استفاده مي كنند، ارزش فراواني به کسب وکار خود اضافه مي کنند يا حتي در ساخت دنياي آينده تاثيرگذارند.

 مجله فوربس به تازگي مجموعه اي از کارآفرينان جوان و شرکت هاي آنها را مورد بررسي قرار داده است. در اينجا چند بنگاهي که احتمال موفقيت بالايي در آينده دارند، به همراه موسسان جوان آنها را معرفي مي کنيم:        Chalk.com

مجموعه اپليکيشن هاي بهره وري براي معلمان است که کاربردي مشابه برنامه هاي مايکروسافت آفيس براي آنها دارد. اين مجموعه که در بيش از 20 هزار مدرسه در سراسر دنيا مورد استفاده قرار گرفته، مشکلات برنامه ريزي درسي، ارزيابي و تعامل را حل کرده و با تسهيل آموزش شخصي و تحريک موفقيت دانش آموزان، دردسرهاي معلمان را مرتفع مي کند. ويليام زو، مديرعامل و از موسسان Chalk.com مي گويد: «من هميشه فکر مي کردم معلمي شغل راحتي است. فکر مي کردم معلم ها يک کتاب آموزشي در دست مي گيرند و از روي آن درس مي دهند و در ضمن 3 ماه در سال را هم تعطيل هستند. اين تفکر وجود داشت تا زماني که با معلم هاي دبيرستان خودم ملاقات کردم و فهميدم آنها با حجم کاري زيادي دست و پنجه نرم مي کنند و درگير برنامه ريزي درسي، ارزيابي و انضباط دانش آموزان هستند و به جز آن بايد پاسخگوي والدين عصبي و قوانين بوروکراتيک اداري هم باشند. در دو مورد آخر کاري نمي توانستم بکنم، اما براي تسهيل وظايف روزانه آنها طراحي Chalk.com را شروع کردم.»

       Clef

برنن براين، مديرعامل و از موسسان Clef ادعا مي کندكه اين شركت رمز عبور را از بين مي برد و روشي امن تر و آسان تر براي ورود به سايت هاي بدون استفاده از رمز عبور است. به اين صورت که ما به جاي هر چيز ديگري که لازم است کاربر حفظ يا تايپ کند، شماره تلفن او را شناسايي مي کنيم. در حال حاضر Clef اين قابليت را براي بيش از 40 هزار سايت فراهم کرده و به سرعت در حال رشد است.

        Codie

يک روبات اسباب بازي و اپليکيشني است که براي نوجوانان طراحي شده است. آموزش برنامه نويسي خارج از کلاس هاي سنتي تبديل به يک صنعت شده، چراکه سازمان ها – چه انتفاعي و چه غيرانتفاعي – براي انجام اين کار خيز برداشته اند.

دام ليپز، مديرعامل و از موسسان Codie در اين زمينه توضيح مي دهد «تکنولوژي پيرامون ما را فراگرفته و بسيار مهم است که کودکان علاوه بر ديجيتالي خواندن، ديجيتالي نوشتن را نيز ياد بگيرند. اسباب بازي هاي آموزشي در بازار وجود دارند، اما فاقد قابليت کافي براي کمک به کدنويسي کودکان و نوجوانان هستند. ما مي خواهيم ابزار بهتري ايجاد کنيم که الگوهاي کدنويسي واقعي را به آنها مي آموزد و Codie چيزي شبيه «لگو» براي معماران است.

    Colatris

وقتي يک اپليکيشن وارد عرصه جهاني مي شود، بايد با فرهنگ ها و زبان هاي هدف جديد سازگار شود و Colatris  اين کار را براي اپليکيشن هاي موبايل انجام مي دهد. اين فرآيند که «محلي سازي» نام دارد، از نظر خدمات پرداخت شده، استفاده از منابع داخلي و زمان ورود به بازار، بسيار گران تمام مي شود. اين اپليكيشن به تيم ها اين توانايي را مي دهد که تجربيات چندزبانه ارائه کرده و بازار رو به رشد و جهاني موبايل را هدف قرار دهند.

آج سيهلا، مديرعامل و موسس Colatris مي گويد: «ماموريت ما اين است که براي اپليکيشن هاي بسيار خوب، صرف نظر از اندازه تيم يا منابعي که صرف مي شود، اثر جهاني درنظر بگيريم. Colatris موانع زباني براي اپليکيشن هاي موبايل را از ميان برمي دارد. تکنولوژي تاثيرگذار بايد براي هر زبان بيگانه اي کارآيي موثر داشته باشد.

    Dosed

افرادي که ديابت دارند همواره در حال تخمين اطلاعات تغذيه اي هستند و بارها اتفاق افتاده که در اندازه گيري دوز انسولين مورد نياز خود دچار محاسبات غلط شده اند. شرکت Dosed با يک معادله، تخمين ها و محاسبات رياضي را انجام مي دهد، اطلاعات دقيق تري فراهم مي کند و ريسک خطاي انساني را از بين مي برد. Dosed يک راه حل موبايل است که هدف آن ايجاد انقلابي در مديريت ديابت نوع يک و تعيين دوز انسولين مورد نياز براي آن است.

دنيل فاين، موسس و مديرعامل Dosed مي گويد: «برادرم در سن 7 سالگي به ديابت مبتلاشد. تا به امروز علاوه بر يافتن راه حلي براي کنترل ديابت براي بيماران، بيش از 9/ 1 ميليون دلار درآمد کسب کرده ايم.»

 

منبع: دنياي اقتصاد

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)