ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

اگرچه استفاده از نرم افزار هاي مديريت كيفيت يا نرم افزار هاي ويژه حسابداري شركتهاي جديد شركت پگاه سيستم در شركتهاي تازه و نوپا به مديريت و موفقيت سازمانها كمك ميكند ولي با اينهمه بسیاری از مدیران باتجربه و موفق وقتی به یاد نخستین روزها یا ماه های مدیریتشان می افتند ممکن است به اشتباهات و ناشی گری های آن زمان خود بخندند. معمولا این دوران برای اغلب مدیران بی تجربه مملو از آزمون و خطاست و اشتباهات مشابهی از آنها سر می زند که از یکسو حاوی درس های آموزنده و ارزشمندی است که در آینده به کار مدیران خواهد آمد و از سوی دیگر باعث عقب افتادن یا شکست های فاحشی می شود که جلوگیری از آنها بسیار مفید خواهد بود و مدیران تازه کار را بعد از مدت کوتاهی به مدیران مجرب و بزرگی تبدیل خواهد کرد.

 


اشتباه شماره 1: دستاوردهای فردی افراد اهمیتی برای من ندارد: هیچ کس نمی تواند منکر اهمیت و اولویت داشتن دستاوردها و موفقیت های تیمی و سازمانی باشد، اما این به آن معنا نیست که موفقیت ها و دستاوردهای تک تک افراد مهم و قابل توجه نیست. بنابراین باید به دستاوردها و موفقیت های فردی افراد در کنار پیشرفت های گروهی آنها توجه و آنها را نیز تشویق کرد.
اشتباه شماره 2: من نباید انعطاف پذیر باشم و باید با همه چیز قاطعانه برخورد کنم: اصرار بیش از حد مدیران بر قاطعانه عمل کردن و عدم تغییر دادن خط مشی خود یکی از خطاهای مهلک در میان مدیران کم تجربه است که می تواند موجب شکل گیری و گسترش شکافی عمیق بین آنها و کارکنان شود و به رابطه آنها لطمه بزند. حضور یک مدیر انعطاف ناپذیر و سرسخت باعث افت شدید انرژی و علاقه کارکنان در محل کار می شود. البته این به آن معنا نیست که مدیران باید سیاست تزلزل شخصیتی را در پیش گیرند، بلکه به معنای اختیار دادن معقول و هدفمند به کارکنان برای انجام دادن کارها به شیوه مورد نظرشان است.
اشتباه شماره 3: کارکنان من نمی توانند و نباید دورکاری کنند: کار کردن از راه دور و کمک گرفتن از فضای مجازی برای انجام کارها به نحو روزافزونی در حال گسترش است، به طوری که شاهد آن هستیم که بسیاری از کارکنان به ویژه در استارت آپ ها از راه دور و با کمک گرفتن از تکنولوژی های نوین کارهایشان را انجام می دهند. امروزه برخی از شرکت ها این اجازه را به کارکنانشان می دهند تا در منازلشان و از طریق اینترنت و سایر تکنولوژی های ارتباطی بخشی از کارها و وظایفشان را انجام دهند. بنابراین اصرار بیش از حد مدیران بر حضور فیزیکی کلیه کارکنان در محل کارشان امری نادرست و بی فایده خواهد بود، همچنین تحقیقات نشان داده که ارتباط مستقیم و مثبتی بین استفاده از اینترنت برای انجام کار و دورکاری و احساس شادی در کارکنان وجود دارد.
اشتباه شماره 4: من باید فاصله ام را با کارکنان حفظ کنم: بعضی از مدیران کم تجربه به اشتباه فکر می کنند که فاصله گرفتن از کارکنانشان و کمتر روبرو شدن با آنها به معنای با صلابت بودن و حفظ فاصله بین مدیریت و کارکنان است، درحالی که هیچ گاه نمی توان فقط به کارکنان دستور داد و پس از آن هیچ مراوده ای با آنها نداشت، چراکه کارکنان هر سازمانی اگر چه به میزان مشخصی آزادی عمل و اختیار در تصمیم گیری و اجرا نیاز دارند، اما حتما باید با مدیریتشان تعامل داشته باشند و از آنها راهنمایی بخواهند. این ارتباط باید به شکلی آزاد و نامحدود شکل گیرد تا کارها در مسیر درست و مناسب قرار گیرد.


منبع:صادقیم
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)