ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

زمانی که کاتلین اسمیت وارد برنامه شتاب دهنده کسب وکار «نیو ونچر» شد، ایده ای در مورد درست کردن غذا داشت که «ساده، سالم و خوشمزه» بود؛ اما کاتلین نمی دانست آن را چگونه عملی کند. حدود 5/ 2 سال پیش، خانم اسمیت وارد این برنامه شد؛ برنامه ای که از سوی دانشکده کسب وکار بوث از دانشگاه شیکاگو ارائه شده بود. او تولید مافین های بدون گلوتن را در خانه خود در کارولینای شمالی آغاز کرد و تا آن زمان «سه ترکیب محصول مختلف را در دو تا سه فروشگاه» داشت. مشاوران و راهنمایی های ارائه شده از سوی شتاب دهنده ذکر شده، خانم اسمیت را متقاعد کردند که او می تواند به فردی موفق در تغذیه سالم تبدیل شود.
او این مفهوم کسب وکار را زمانی که در يك شرکت خدماتی کار می کرد، توسعه داد اما این شتاب دهنده و جایزه نقدی که با آن مطرح شد به او کمک کرد تا قدم بعدی را در مورد استارت آپش بردارد. در خلال ماه ها ورود به این برنامه، خانم اسمیت با 100 تیم دیگر رقابت کرد و در سال 2014 جایزه 30 هزار دلاری را از آن خود کرد. از آن هنگام، او فروش خود را افزایش داده است. اکنون کسب وکار او که با نام سیمپل میلز (SimpleMills) شناخته شده است، محصولاتی در بیش از 5000 فروشگاه دارد و تا امروز درآمد خود را به حدود 5 میلیون دلار افزایش داده است.
خانم اسمیت برای گسترش کسب وکار خود، از مدرسه کسب وکار مرخصی گرفته است. مانند بسیاری از کارآفرینان دیگر، اسمیت با تجربه کاری اندک و زمانی که نسبتا جوان بود به جست وجوی کمک رفت. خانم اسمیت به یاد می آورد «زمانی که ایده سیمپل میلز به ذهنم خطور کرد 23 سال داشتم و زمانی که این چالش را بردم 24 ساله بودم. به دلیل تعداد منابع در دسترس برای کارآفرینان، جذب برنامه دانشکده بوث شده بودم.»
طبق اطلاعات سایت Seed-DB.com که اطلاعاتی در مورد شتاب دهنده ها در سراسر کشور فراهم می کند: گرچه تعاریف متفاوت است، اما بیش از 230 برنامه شتاب دهنده در سراسر آمریکا وجود دارد که تاکنون 19 میلیارد دلار وجوه برای بیش از 6 هزار شرکت فراهم کرده اند. از 160 شتاب دهنده واقع در ایالات متحده، حدود 35 برنامه به دانشگاه ها مرتبط هستند. اساسا شتاب دهنده ها با تامین مالی، مشاوره و اغلب فضای اداری به استارت آپ ها کمک می کنند. آنها یک مزیت مهم را برای هر کارآفرینی ایجاد می کنند و آن هم حمایت جامع است. دو شتاب دهنده مهم در این کشورY Combinator و Techstars است که اولی 2/ 10 میلیارد و دومی نزدیک به 3 میلیارد دلار تامین مالی فراهم کرده است و دو ویژگی بسیار مهم از بهترین شتاب دهنده ها، تناسب و تجربه مشاوران و مدیریت روساست. درحقيقت آنچه در اين شتاب دهنده ها ديده و به كار گرفته مي شود، چيزي فراتر از نرم افزار هاي مديريت كيفيت در شركت پگاه سيستم است.


منبع: صادقیم
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)