ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

بسياري از مديران شركتهاي تازه تاسيس اين شكايت را دارند كه فرمان و دستوراتشان آنچنان كه بايد و شايد فراگير نميشود و به نوعي كارمندان، آنها را در محل کار جدی نمیگیرند. اين در حالي است كه آنها پيش از آغاز كسب و كار خودشان، مدير شركتهاي برجسته اي بوده اند و قبلا اين مشكل را نداشتند. البته اين، تنها مشكل مديران شركتهاي تازه تاسيس نيست چراكه بر اساس یک نظرسنجی که از ۲۰ هزار کارمند و مدير در سطح جهان انجام شده، بیشتر از ۵۰% افراد احساس می کنند در محل کار آنچنان که باید و شاید به آنها احترام گذاشته نمی شود و کسی به آنها توجه نمی کند.
بنابراين شما به عنوان مدير، نبايد ايراد كار را در نرم افزار هاي حسابداري، مديريت كيفيت يا نرم افزار ارتباط با مشتري شركتتان بيندازيد. اين مساله مشكلي است كه خيلي ها دارند و با چند راهكار برطرف ميشود.


بیانات خود را طوری بیان نکنید که سوالی بنظر برسد


وقتی جمله خبری خود را با آهنگی بیان کنید که سوالی بنظر برسد، اعتبار حرف خود را از بین می برید. در این حالت اینطور بنظر می رسد که شما از دیگران می پرسید که آیا حرفتان درست است یا نه. دیگران متوجه این موضوع می شوند و باعث می شود حرفتان را جدی نگیرند. این یک عادت بد است که برای افزایش اعتبار حرفتان همین حالا باید آن را کنار بگذارید.


فقط گزارش ندهید، داستان هم بگویید


موفقترین سخنران ها از یک فرمول جادویی استفاده می کنند، ۷۵% اين سخنراني ها قصه گویی هستند و ۲۵% داده هایی که آن قصه ها را پشتیبانی میکنند. قصه ها یک مثل یک قلاب احساسی عمل می کنند که باعث می شوند افراد بهتر بتوانند سخنان شما را بیاد بیاورند. به علاوه این امکان را به شما می دهند که دانش خود را به دنیای واقعی متصل کنید. شما با قصه گویی نشان می دهید که حرف هایتان در دنیای واقعی نیز کاربرد و مصداق دارند و این باعث می‌شود دیگران حرف شما را بهتر قبول کنند.


دیگران را ترغیب کنید تا درمورد خودشان حرف بزنند


اگر می خواهید دیگران به حرف های شما گوش دهند، اجازه دهید اول درمورد خودشان حرف بزنند. فرد وقتی درمورد خودش حرف بزند احساس خوبی پیدا كرده و با شما ارتباط برقرار می کنند و احتمال اینکه حرف های شما را جدی بگیرد افزایش می یابد.


تمرین کنید و از قبل آماده شوید


یکی از بهترین روش ها برای اینکه كارمندان حرف های شما را جدی بگیرند این است که قبل از صحبت کردن خودتان را آماده کنید و بدانید می خواهید از چه چیزی حرف بزنید. در آمریکا روزانه درحدود ۱۱ میلیون جلسه کاری برگزار می شود و اگر این جلسات همگی ناکارآمد باشند سالی ۳۷ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا آسیب خواهند زد. چرا بسیاری از جلسات ناکارآمد است؟ چون افراد بدون آمادگی قبلی در آنها شرکت می کنند.


پیوسته به روز باشید


باید علاوه بر اطلاعات عمیقی که در حوزه ی تخصصی خود دارید، اطلاعتتان را در سایر زمینه ها نیز گسترش دهید. هر کاری می توانید بکنید تا بدانید روندها و اخبار روز دنیا چه چیزهایی هستند. چیزی که باید داشته باشید این است: دانش عمیق در زمینه ی تخصصی خود و اطلاعات گسترده درمورد علم و فناوری و هر آنچه به کسب و کار شما مرتبط است.


لباس خوب و مناسب بپوشید


منصفانه باشد یا نباشد، ما هر روز افراد را معمولا بر حسب ظاهرشان قضاوت می کنیم و این امر در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد طوری که خود ما متوجه این امر نمی شویم.
ما براساس ظاهر فرد درمورد شخصیت و قابلیتهای او نتیجه گیری می کنیم. اگر ظاهری نامرتب داشته باشید دیگران فکر می کنند شما کارتان را نیز نامرتب انجام می دهید، اما اگر خوب لباس بپوشید و ظاهری مرتب داشته باشید شما را فردی مسولیت پذیر و کاردان می بینند.


حین صحبت از لحاظ بدنی، وضعیت قدرت بگیرید


اگر با صاف کردن شانه ها، بازوهای باز و با فاصله از بدن بنشینید و حین صحبت هر چه فضای فیزیکی بیشتری اشغال کنید، دیگران شما را قدرتمندتر می بینند. البته نباید این کار را طوری انجام دهید که غیرعادی به نظر نرسید. همچنین محققین دانشگاه هاروارد ميگويند که گرفتن موضع قدرت به مدت دو دقیقه، باعث می شود هورمون تستوسترون ۲۰ درصد بیشتر و کورتیزول (هورمون استرس) کمتر ترشح شود.


اعتماد به نفس داشته باشید اما نه خیلی زیاد


تا زمانی که خودتان، خودتان را باور نداشته باشید، دیگران نیز شما را باور نخواهند کرد. البته باید اعتماد بنفس شما با تواضع همراه باشد. افرادی که واقعا اعتماد به نفس دارند از اعتراف به اینکه چیزی را نمی دانند نمی ترسند. در واقع افراد با اعتماد به نفس بالا بیشتر تمایل به پرسیدن و یادگیری دارند. بهترین راه نشان دادن اعتماد به نفس این است که دانسته ها و ندانسته های خود را مال خود بدانید.
اگر در احساس می کنید احترامی که شایسته آن هستید در محل کار ندارید، هیچ کس جز شما نمی تواند وضعیت را تغییر دهد. گاهی اوقات افراد شما را بخاطر موارد جزئی که حتی نمی دانید آنها را انجام می دهید، شما را جدی نمی گیرند و این چیزی است که می توانید درست کنید.


منبع: مدیران ایران

 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)