ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

کارآفرینی و نوآوری شركت هاي تازه تاسيس و نوپا در بخش های متعدد اقتصادی مطلبی است که مدت ها در کشور ما مورد بحث است. برای گسترش و اهمیت عملی شدن این موضوع در کشورمان تسهیلاتی نیز برای کارآفرینان درنظر گرفته شده است اما مسلما در این راه برای موفقیت و امکان ادامه مسیر آشنایی با راهکارهای مناسب و درست الزامی است. به ده راهکار مناسب که به کسب وکار شما خلاقیت، نظم و انعطاف پذیری می دهد اشاره خواهد شد.


قبل از پيروزي، تصور كنيد!


روانشناس معروفي ميگفت فوتباليستهاي برنده، قبل از آنكه گل بزنند و جام قهرماني را بالاي سر بگيرند، ابتدا در ذهنشان تصوير قهرماني شان را ميبينند، خود را مي بينند كه گل ميزنند و يكديگر را در آغوش ميگيرند. بنابراين اگر ميخواهيد به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، باید آرزوهای بزرگی نیز در سر داشته باشید. شما بايد چشم اندازهای بزرگ را برای خود متصور باشید، این که فردی مشهور و صاحب اعتبار هستيد. باید از آن چه که می خواهید به آن برسید، تصویری روشن داشته باشید و آنقدر آن آرزوی خود را در سر پرورش داده باشید که آن را کاملا احساس کرده و برایتان دست نیافتنی نباشد. به طور مثال تصور کنید که اگر در کار خود موفق شوید، چه تحولی در زندگی شما و اجتماع ایجاد خواهد شد؟ اگر کسب و کار شما به موفقیت و در آمد بالا برسد، از چه اعتباری برخوردار خواهید شد ؟ و...


هميشه با شور و اشتياق روز اول كار كنيد


شما در راهی قدم می گذارید که در صورت موفقیت، بخشی یا تمام زندگی شما تغییر خواهد کرد. برای رسیدن به این مقصود، بايد انرژی و اشتیاق خود را بیش از پیش کرده و آنها را آشکار کنید. چرا باید این گونه باشد، زیرا ما همیشه نسبت به آرزوهای خود و آنچه که دوست داریم بی رحمیم. درواقع برای آنچه که بسیار دوست داریم، تلاش لازم را انجام نمی دهیم در حالی که هميشه بايد نهایت تلاش خود را به كار ببريم.
موفقیت های بزرگ و استثنائی در صورتی به دست خواهند آمد که ما در زمینه آن کار، علاقه داشته باشیم و براي كار و هدفمان ارزش قائل باشیم. برای کسانی که با چنین حس و حالی کار می کنند، این که مجبور باشند برای آن کار حتی ۱۵ تا ۱۸ ساعت در روز وقت بگذارند نه تنها خسته کننده نیست که سبب لذت آنان از کار خواهد بود. موفقیت در فعالیت های اقتصادی و مالی تنها نیازمند صبر و کاری طاقت فرسا است که تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما درباره آن کار احساس مثبتی داشته باشید.


بر روی نقاط قوت خود تکیه کنید


بگذارید با این امر رو به رو شویم، شما نمی توانید برای همه اطرافیان خود همه چیز و همه کس باشید. هر کدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم. برای آن که بتوانید مفید واقع شوید، بايد نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. شما زمانی می توانید موفق شويد که تلاشتان را به سمتی هدايت كنيد که می توانید در آن بهترین باشید. به طور مثال اگر در فعالیت های اقتصادی، در بازاریابی توانایی بیشتر دارید از آن نهایت بهره را ببرید. اما در بخش هایی از کار که در آن ضعیف هستيد، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید. اما برای تبدیل نقاط ضعف خود به نقاط قوت نیز تلاش کنید و برای آن از تعلیم و آموزش در حین کار بهره ببرید.


شما هميشه برنده ايد!


آین رند، در رمان خود به نام «اصل و سرچشمه» می نویسد، «نه این در طبیعت بشر است و نه موجودیت حیات انسان که کاری را با رها کردن آن، آغاز کند.» به عنوان یک کارآفرین و پیش قدم در انجام یک کار شما نیاز دارید که هدف خود را کاملا باور کنید، آن زمان است که می توانید به آن عمل کنید. شما بايد ایمان و اعتقاد قوی به خودتان، ایده ها و نظرتان و ظرفیت های خود داشته باشید و هرگز به شكست فكر نكنيد.


از سایه تردید عبور کنید

باید از سایه تردید عبور کنید و به یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر چه قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید، با سرعت بیشتری به اهداف خود دست خواهید یافت. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد. تعادل بین اعتماد به نفس و محاسبه دقیق خطرات کار به جهت دستیابی به هدف بالاتر. کارآفرین موفق، كسي است که خوب می تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالاتر برسد.


سخت کار کردن


هرکارآفرین و نوآور موفقی به سختی کار کرده است. هیچ کس به چنين مقام مهمي، با نشستن و زل زدن به دیوار نرسیده است. برایان تریسی ميگويد: شما برای بقاء خود ۸ ساعت در روز کار می کنید و هرآنچه بیش از اين ميزان كار كنيد، تلاش شما در جهت موفقیت است. اگر از هر فرد موفقی در این زمینه سوال کنید به شما خواهد گفت که در ابتدای آغاز کسب وکار خود بیش از 15 ساعت در روز کار می کرده است.
سعی کنید در این موقعیت تفریحات و کار های متفرقه را تا مدتی فراموش کنید، تا زمانی که حقیقتا بتوانید بر روی پای خود بایستید. در این برهه از زمان حتما یک سفر کوتاه هم می تواند برای شما ضرر باشد. این گونه سخت کار کردن برای شما آسان خواهد بود اگر دیدگاه و ایده ای محکم برای اجرا داشته باشید و هدفی روشن که به دنبال آن، احساس شورو اشتیاق را در خود حفظ کنید.


شما به يك ارتباطات محكم و گسترده نياز داريد

در کسب وکار، شما با شرکتی که اداره می کنید مورد قضاوت واقع می شوید. با گروه مدیریتی که دارید، سیستم هدایتی که درنظر گرفته اید و همچنین استراتژی های ارتباط با همکارانتان. کسب و کار هر چه قدر هم که کوچک باشد نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب است. می توانید در ملاقات هایی که در کسب و کارهای مشترک دارید از اشخاص با تجربه به طور مثال در پایه گذاری بازار های خود بهره ببرید. این بسیار مهم است که شما در ارتباط با همکاران فعال خود، آن هایی را که می توانند به شما کمک کنند و آن ها که شما را به عقب می كشند، بشناسید. برای موفقیت در این زمینه شما همواره نیازمند داشتن مهارت برقراری ارتباط خوب و مناسب هستيد و همیشه بايد نسبت به فرصت های تازه و امکان گسترش روابط خود هوشیار باشید.


اشتیاق به یادگیری


شما حتما نباید مدرک MBA یا فارغ التحصیل دکترا در این زمینه باشید تا موفقیت خود را تضمین کنید. در حقیقت کارآفرینان موفقی را می توان دید که حتی در مقطع دانشگاهی نیز تحصیلات خود را به پایان نرسانده اند. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از میلیونرهای خود ساخته از هوش متوسط برخوردار بوده اند. با این وجود، به همه ظرفیت ها و توانایی های خود توجه کرده اند و به زندگی اقتصادی مورد نظرشان و اهداف شخصی خود دست یافته اند زیرا هرگز از یادگرفتن و آموزش دیدن دریغ نکردند.


ثابت قدم بودن و ایمان داشتن به کار


هیچ کس اعتقاد ندارد دستیابی به موفقیت آسان است. گاهی علی رغم همه سخت کوشی ها و علایق شما، کار با شکست مواجه میشود. اگر به قبل بسیاری از اشخاص موفق امروز نگاه کنید، می بینید که با دارا بودن همه خصوصیاتی که بدان اشاره کرده ایم اما شکست هایی در حد ورشکستگی را در کارنامه عملکرد خود دارند، اما به سرعت روی پای خود ایستاده اند تا آن شکست را سرآغاز شروع کاری بزرگ کنند.
رویکرد شما در صورتی که مبتنی بر ثبات قدم باشد و پذیرش رویارویی با شرایط مختلفی که گاهی نا امید کننده است، موفقیت نیز می تواند از آن شما باشد. این را باید بیاموزید که بعد از هر شکست و زمین خوردنی با قدرت هر چه تمام تر از جا بعضی برخيزید و کار را از سر بگیرید. استواری شما در میزان اعتماد و باوری که به خود دارید، نهفته است. به خاطر بسپارید که اگر ثابت قدم و استوار باشید هیچ چیز شما را نمی تواند متوقف کند.


كار، يك جنگجوي منظم ميطلبد


توماس هوکسلی ميگويد: «آن چه را که باید انجام دهید آن زمان که باید انجام شود بدان عمل کنید، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید.» تادیب نفس و نظم دادن به خود، کلید موفقیت در این مرحله است. قدرت آرزوها و تمایلات شما را مجبور خواهد کرد بهای موفقیت خود را بپردازید. آنچه را که دیگران دوست ندارند انجام دهند شما انجام دهید، کیلومترها به جلو بتازید و در جنگ تن به تن با خود به تنهایی بجنگید و برنده شوید.


منبع: صادقیم
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)