ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

تکنیک های نهایی سازی فروش (کی فروش به قطعیت می رسد؟)


اگر شما هم جزو آن دسته از كساني هستيد كه تلاش بسيار زيادي براي موفق شدن در فروش كالا و خدمات خود مي كنيد اما در نهايت، شاهد يك بازده رضايت بخش نيستيد، بد نيست اين متن را تا انتها بخوانيد. شركت هاي كوچك و نوپا معمولا در ابتداي امر، دچار مشكلات و سردرگمي هاي متفاوتي مي شوند و به تعمق و صبوري بيشتري نياز دارند اما تكنيكها و نرم افزار هايي هم هست كه ميتواند شما را ماه ها براي رسيدن به اهدافتان جلو بيندازد كه بخشي از آنها را پگاه سيستم در طراحي نرم افزارهاي حسابداري خود گنجانده است اما بخش ديگري مربوط به آموزش نيروي انساني است كه در ادامه به آنها اشاره ميكنيم.
نهایی سازی فروش، بخش پایانی و مهم فروش است، یعنی وقتی مشتری آماده خریدن شده، نباید بگذارید کار به جایی بکشد که مشتري بگوید بسیار خوب، می روم و فکر می کنم! به عنوان يك شركت نوپا و تازه كار باید طوری رفتار کنید که مشتری در همان لحظه به تصمیم برسد و در اين مسير، عملکرد شما بسیار مهم است.


دعوت كنيد


ساده ترین تکنیک برای نهایی سازی فروش، دعوت کردن مشتری به خرید است. آنهم با به كار بردن اين جمله:
اگر از این خوشت آمده، چرا امتحانش نمی کنی؟ اغلب مشتریان برای خرید، روی لبه تصمیم گیری هستند. در همان حالی که دارند برای خرید تصمیم می گیرند، تجربه های بدی را که از خرید قبلی شان دارند، به یاد می آورند. آن وقت می‌گویند نه، نیازی ندارم، نمی دانم. . . اما فروشنده خوب، هیچ فروشی را بدون اینکه از مشتری دعوت کند، ترک نمی کند.


تکنیک جایگزینی


در صورتی که مشتری، بیشتر از یک گزینه برای انتخاب دارد و مردد است که کدام را بردارد، باید از مشتری بپرسید کدامش را دوست داری؟ ما آدم ها همگی خوشمان می آید از اینکه چند گزینه خوب برای انتخاب داشته باشیم. اما اگر فقط یک گزینه برای انتخاب وجود دارد، باید گزینه های جدید ایجاد کنید: گران است؟ ما تخفیف می دهیم، چقدر نقد دارید؟ قسط می بندیم.


تکنیک مراقبت


مشتری باید این را احساس کند که اگر هم دارد در انتخابش اشتباه می کند، شما مراقب اوضاع هستید و او را تنها نمی گذارید. این حس، حس بسیار خوشایند و خوبی برای مشتری است. اینکه در نوع فروشتان چطور می توانید از این تکنیک استفاده کنید، به خودتان بستگی دارد. مشتریان، حتی در آخرین لحظات خرید هم تردید دارند. همین است که اگر شما به آنها اطمینان بدهید که هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و شما مراقب همه چیز هستید، خیالشان راحت می شود و یک قدم بزرگ به سمت خرید نزدیک می شوند.


تکنیک ثانویه


یکی دیگر از تکنیک های فروش در بازاریابی تکنیک ثانویه است. اگر مشتری شما خریدار ماشین است، روی یک بحث ثانویه در خرید ماشین تمرکز کنید، نه روی بحث اصلی خرید. مثلاً بگویید رنگش چطور است، این رنگ را دوست دارید؟ رنگ، یک عامل ثانویه است. اصل قضیه، خود ماشین است، اما شما با این سوال، فروش را به سمت نهایی شدن می برید.


تکنیک زاویه تند


در این تکنیک از مجموعه تکنیک های فروش در بازاریابی ، شما باید براساس مخالفت ها پیش بروید.
مثلاً مشتری می گوید: این هزینه اش خیلی بالا است، شما در پاسخ می گویید: اگر قسطی کنیم، می توانید همین را بردارید؟
می گوید: آخر من این را فردا احتیاج دارم، شما می گویید: خوب، اگر بتوانم تا غروب برایتان آماده اش کنم، چطور؟
یعنی تا مشتری مخالفت کرد، شما از همان زاویه، راه را می بندید.


تکنیک اجازه


ما آدم ها دوست داریم که از ما اجازه گرفته شود. پس مشتری را مجبور نکنید. بلکه باید به نحوی با او صحبت کنید که در شرایط انتخاب قرار بگیرد. مثلاً بگویید: اجازه می دهید این کار انجام بشود؟ او هم تصمیم گیری می کند تا به نتیجه آری یا خیر برسد.


منبع: صادقیم
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)