امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شما يك شركت تازه را تاسيس كرده ايد با آرزوها و اميدهاي بي پايان. مشاوران و متخصصان خوبي داريد، نرم افزار هاي به روزي در زمينه حسابداري شركت هاي جديد تهيه كرده ايد و خلاصه همه چيز نويد موفقيت مي دهد اما گاهي مردد مي شويد، به خصوص اگر كسب و كار تازه تان، در فضاي وب باشد.
بنابراين اگر می خواهید کسب و کاری را مخصوصا در فضای وب شروع کنید قبلا از شروع آن با دقت این ۷ سوال را در مورد محصولات و خدمات خود پرسیده و در صورت پاسخ مثبت کار خود را شروع کنید يا با دقت بيشتري به ادامه آن بنگريد.


آیا محصول شما یک نیازمندی واقعی را حل می کند؟


اگر محصول شما یک نیاز ضروری مشتریان را حل نمی کند، احتمال موفقیت آن بسیار کم خواهد بود، پس این موضوع را بسنجید که آیا ایده ای که دارید راهکاری برای یک نیاز ضروری در جامعه می باشد یا نه


آیا نقطه مرکزی محصول خود را می دانید؟


وقتی می خواهید محصولی تولید کنید کلی کار است که باید شما انجام دهید، سوال اینجاست که از کجا باید شروع کنیم، پاسخ این است از نقطه مرکزی، نقطه مرکزی بخشی از محصول است که در صورت حذف آن کاکرد اصلی محصول مختل می شود. پس اولین کار این است که نقطه مرکزی شناسایی و این بخش به بهترین شیوه اجرا شود. بقیه کارهای در اولویت های بعدی قرار دارد.


شما اصل هستید یا کپی؟


آیا ایده ای که دارید اصل است یا کپی، تجربه ثابت کرده که ایده های کپی اغلب با شکست مواجه می شوند، دلیل ساده است به خاطر اینکه شما وقتی چیزی را کپی می کنید از روش رشد آن کسب و کار درک درستی ندارید و فقط لایه بیرونی آن را کپی می کنید.


آیا می توانید ساده فکر کنید؟


اگر نمی توانید ساده فکر کنیم، نباید شروع کنیم، اول باید ساده فکر کردن را تمرین کنیم، وقتی ما ساده فکر نمی کنیم محصول خروجی ما محصول پیچیده می شود، مشتریان پیچیدگی را دوست ندارند.


آیا به اندازه ضرورت های در شروع کار هزینه می کنید؟


اگر کاری را می توانید با يك نفر انجام دهید چرا باید دو نفر استخدام کنید، اگر یک دفتر ۳۰ متری در شروع کار نیاز دارید چرا باید دفتر ۵۰ متری اجاره کنید؟ در شروع کار تا حد امکان باید هزینه ها را کاهش دهید.


آیا جاه طلبی شما زیاد است؟


ممکن است چندین ایده داشته باشیم، ایده ها تا زمانی که اجراه نشده اند فقط یک ایده اند، فقط. باید مقداری جاه طلبی خود را کمتر کنیم و سعی کنیم بهترین ایده را به خوبی اجرا کنیم، زمان برای اجرای ایده های بعدی زیاد است.


آیا به شیوه بازاریابی و فروش محصول خود فکر کرده اید؟


خیلی وقت ها ما ۱۰۰ درصد انرژی خود را برای تولید محصول گذاشته و از موضوع مهم دیگر، یعنی فروش غافل می شویم، توصیه مي كينم همیشه نصف انرژی شما صرف شیوه های فروش و بازاریابی شود.
منبع : مدیران ایران
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)