ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر می خواهید در کسب وکارتان موفق باشید، در مقاطعی باید یاد بگیرید چگونه مدیر باشید و دیگران را هدایت کنید. مدیریت کردن گروهی از کارکنان نیازمند مهارت های مختلفی است که این مهارت ها اغلب با آنچه که در طول روز با آن سر و کار دارید و و در آن سرآمد هستید، تفاوت دارد. توانایی انجام این امور روزمره لزوما به این معنا نیست که می توانید دیگران را هدایت کنید و ساختن این مهارت ها از اهمیت بسیاری برخوردار است چراكه در تك تك فرايندهاي توليد و فروش محصول موثر است، از جمله تاثيري كه در روند مديريت كيفيت دارد.


شنونده خوبي باشيد


اگر می خواهید مهارت های مدیریتی تان را بسازید، می توانید از چند نکته پایه شروع کنید. یکی از مهم ترین مهارت های مدیریتی که هر مدیری می تواند داشته باشد، استعداد گوش دادن است. زمانی که شنونده فعال بودن به یک عادت تبدیل شود، یاد می گیرید که روی دیگران اثرگذار باشید، به آنها انگیزه بدهید و هدایت شان کنید. مهارت های مدیریتی یک شبه ساخته نمی شوند، اگر به دنبال زدن ضربه شروع در مسیر درستی هستید، این ایده ها می تواند شما را به حرکت وا دارد.


سبک تان را پیدا کنید


پیش از اینکه در ماجرای گسترش دادن مهارت های مدیریتی تان غوطه رو شوید، مهم این است که روش مدیریتی شخصی تان را پیدا کنید. مدیریت، شخصی است و اعتبار داشتن امری حیاتی محسوب می شود. اگر سعی کنید به کسی تبدیل شوید که نیستید، تلاش های تان به هدر خواهد رفت، زیرا نمی توانید افراد را در پس تصویری که از خود ساخته اید، گردهم جمع کنید.
مدیرانی که تحسین می کنید چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی آن را منحصر به فرد کرده است؟ به خوبی به این پرسش بیندیشید. درباره افراد موفق جهان در زمینه های مختلف کسب وکار، ورزش و... بیندیشید و سعی کنید قدم های پایه ای را که به اشتراک گذاشته اند، کشف کنید.

شاید طرفدار آن دسته از افرادی باشید که قدرتمند، وفادار و صریح هستند یا کسانی که استعداد هنری بیشتری دارند یا کسانی را ترجیح دهید که تأثیر سریع تر و وسیع تری را در اطراف شان گذاشته اند. ویژگی ای را که در این افراد موفق تحسین می کنید، پیدا کرده و راه گسترش دادن مهارت های مشابه تان با این افراد را کشف کنید.
توانایی های خودتان را پیدا کرده و سپس تلاش کنید تا آنها را در کسب وکارتان به مرحله اجرا درآورید. در ابتدا به دنبال مواردی باشید که از آنها لذت می برید؛ مواردی که طی تمرین کردن نیرومندتر می شوند، سپس سعی کنید این ویژگی ها را در قاب کارتان وارد کنید تا شما را در نقش مدیریتی به موفقیت برساند.
منبع: فرصت امروز 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)