ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آنچه مديران خوب بايد بدانند


مدیریت کردن گروهی از کارکنان مهارت های گوناگوني را مي‌طلبد که این مهارت ها اغلب با آنچه که در طول روز با آن سر و کار دارید و و در آن سرآمد هستید، به كلي متفاوت است. توانایی انجام این امور روزمره لزوما به این معني نیست که می توانید دیگران را هدایت کنید چون روند بسيار وسيعي پيش روي شماست تا شما را در وهله اول، در پروسه توليد و فروش، مديريت كيفيت محصول، نظارت بر اين روند و.... موفق كند و در مراحل بعد، از شما يك مدير موفق بسازد.


مطالعه كنيد


داشتن مطالعه گسترده، راهی سریع و آسان برای به روز شدن و ارتقا یافتن است. اگر مدیر موفق خاصی در ذهن تان وجود دارد که او را تحسین می کنید و زندگی نامه اش را نوشته، معطل نکنید و با مطالعه این کتاب وارد عمق کسب وکارش شوید. در عین حال، توصیه هایی را نیز از مدیران موفقی که می شناسید، بخوانید.
مطالعه این توصیه ها نه تنها به نقطه ای مثبت در صحبت های تان تبدیل خواهند شد، بلکه سایر مدیران در کسب و کار تان نیز کتاب هایی را پیشنهاد می کنند که تأثیر مستقیم اجرایی روی محیط کارتان خواهد داشت. این امر می تواند به شما کمک کند تا حداکثر بازدهی را در زمانی که صرف کرده اید، به دست آورید.
در نهایت اگر به دنبال انتخاب های بیشتری هستید، تجربه ها و دستاوردهایی را که با عنوان «باکت لیست» و به صورت آنلاین ارائه می شود، مطالعه کنید. چه سه کتاب بخواهید یا ده ها کتاب و سطح کسب وکارتان هرکجا که باشد، همیشه محدوده ای از انتخاب برای تان وجود خواهد داشت.


آنلاین بیاموزید


البته كه جایگزینی برای مطالعه وجود ندارد، اما اگر می خواهید آموزش تعاملی تری داشته باشید، آموزش آنلاین می تواند راه حل مناسبی باشد. مثلاً اگر می خواهید منابع گسترش مدیریــت را جــست وجو کنید، می توانید از سایت Mind Tools استفاده کنید. حتی اگر زمان و بودجه کافی در اختیار دارید می توانید دوره های آنلاین مختلفی را برای دریافت مدارک مدیریتی و MBA بگذرانید. گذراندن این دوره ها، مهارت هایی را در زمینه مدیریت و هدایت کردن کسب وکار به خوبی پوشش می دهند.
اگر به دنبال راه حل آموزشی به خصوص در زمینه ای که باید مهارت تان را گسترش دهید، هستید یا روشی جامع تر برای توسعه این مهارت ها می خواهید، گزینه موجود جست وجوی آنلاین است، البته اگر حاضر باشید به اندازه کافی پول خرج کنید تا این تجربه را به دست آورید.
در این صورت بهترین تحقیقات خودتان را انجام دهید، در حالی که گذراندن بهترین دوره ها یادگیری های گران بها و فرصت برقرای ارتباط را در اختیارتان قرار می دهند، لازم است پیشرفت کنید، دیگران می توانند از منابع شما بدون بازپرداخت سرمایه گذاری تان استفاده کنند.


به بخش منابع انسانی بروید


در سازمان های بزرگ تر، رفتن به بخش منابع انسانی برای حمایت از گسترش مهارت های مدیریتی می تواند ایده خوبی باشد. در بخش منابع انسانی سازمان های بزرگ راه حل ها و دوره های آموزشی ممکن است در دسترس تان باشد و به کمک تان بیاید یا در اِس ام ای ها (شرکت های کوچک و متوسط) آموزش قرارداد استخدام می تواند جایگزین دوره های سازمان های بزرگ تر باشد. با مسئول منابع انسانی قرار ملاقات بگذارید و درباره آنچه که می خواهید به آن دست یابید و هر ایده ای که برای گسترش مهارت های تان دارید، با او صحبت کنید.

درباره مواردی که به حمایت نیاز دارید، گفت وگو کنید، با توضیح این مسئله که چگونه گسترش مهارت های تان نتیجه اش را در کسب وکار نشان خواهد داد. همچنین این موضوع را بیان کنید که از یادگیری تان برای حمایت از دیگران، آموزش به همکاران، پروژه های کاری و پیشبرد کسب وکارتان به سمت جلو استفاده خواهید کرد. در نهایت آخرین کاری که می توانید برای گسترش مهارت های مدیریتی انجام دهید، استخدام یک مشاور است یا اگر در جایگاهی بسیار بالا قرار دارید، مشاور خودتان باشید.
اگر بتوانید با یک مشاور ارتباط برقرار کنید، می توانید از توصیه ها و تشویق های کسی بهره مند شوید که پیش از این مسیری را که شما در حال حاضر در آن قرار دارید طی کرده است. ایده های تان را برای تصحیح شدن با آنها در میان بگذارید و حمایت شان را برای گسترش مهارت های مدیریتی خود و افرادتان جلب کنید.
منبع: فرصت امروز


 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)