ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیریت یک استارتاپ می تواند دشوارترین و دردناک ترین تجربه برای یک فرد باشد. البته اینکه هدایت یک تیم را بر عهده داشته باشید امری است لذت بخش و می تواند حتی الهام بخش برای دیگران، با این همه، این کار هزینه های خود را دارد.
زمانی که به عنوان مدیرعامل یک استارتاپ شروع به فعالیت می کنید همواره این فشار روی شما قرار دارد تا شرکت را هرچه سریع تر به بهره وری و تولید برسانید و همه افراد نیز چشم های امید خود را به شما می دوزند. البته هرگز اين را نبايد از نظر دور داشت كه موفقيت در يك شركت نوپا به راحتي به دست نمي آيد و بايد هم از مشاوران خوب بهره گرفت و هم از نرم افزار هاي مناسب براي حسابداري در يك شركت كوچك و هم آموزشهاي مداوم اما مشکلی که بيش از همه مديران را به خود مشغول ميكند اين است كه نمی توانند کارهای خود را به انجام رسانده یا جدول زمانی از پیش تعریف شده ای را برای انجام امور خود داشته باشند و علت هم کارهای خرد و ناچیزی است که مرتب پیش می آید و باعث حواس پرتی می شود.
در ادامه قصد داریم شما را با سه فعالیتی آشنا کنیم که کارآفرینان جوان معمولا در ابتدای امر به آنها اعتیاد پیدا کرده و تمایل زیادی به انجامشان پیدا می کنند. اما طولی نمی کشد که این افراد در می یابند که این کارها اولویت اصلی کسب و کارشان محسوب نمی گردند و حتی مانع از حرکت رو به جلوی شرکت می شوند.


اعتیاد پیدا کردن به جذب سرمایه


دریافت پول از سرمایه گذاران از جمله برترین احساساتی است که یک مدیر تازه کار می تواند در طول زندگی حرفه ای خود تجربه کند. این اتفاق معمولا چنین دیدگاهی را در افراد به وجود می آورد که چون فرد یا شرکتی موفق، حاضر شده به آنها پول بدهد پس قطعا به سمت موفقیت در حال حرکت هستند.
بله جذب سرمایه می تواند عاملی کلیدی در موفقیت شما باشد با این همه، لازم است در نظر داشته باشید که این امر لزوما به معنای حرکت کردن شرکت شما به سمت موفقیت و پولساز شدن نیست.


اعتیاد پیدا کردن به استخدام


زمانی که شرکتی را راه اندازی می کنید، طولی نمی کشد که انبوه رزومه ها و درخواست های همکاری به سمت شما هجوم می آورند و این مساله که افراد زیادی خواهان همکاری با شرکت تان هستند باعث ایجاد نوعی حس خشنودی در شما می شود.
زمانی که شمار کارکنان تان از مرز 10 نفر عبور می کند لازم است که تغییراتی بنیادین و اساسی را در ساختارهای سازمانی خود ایجاد كنيد و اگر هرچه سریع تر دست به این تغییرات نزنید پیامدهای نامطلوب آن را احساس خواهید کرد.
از همین رو به یاد داشته باشید که برای شرکت نوپای شما بهترین راهکار برای صرفه جویی در هزینه ها این است که صرفا در زمان نیاز نیروی جدیدی را استخدام نمایید. اگر نیاز زیادی به نیروی کار اضافه نداشته باشید، با استخدام های تازه، شرکت بهره وری خود را از دست خواهد داد و کارکنان نیز کاری برای انجام دادن نخواهند داشت. به یاد داشته باشید در مواردی که نیازی به استخدام نیست حتی از پذیرفتن بهترین رزومه ها هم خودداری کنید.


اعتیاد پیدا کردن به رسانه ها


ورود پیدا کردن به رسانه ها مزایای بیشماری دارد؛ برای نمونه استخدام ها ساده تر می شود، سرمایه گذاران بیشتر راغب به همکاری می شوند و روح اعضای تیم نیز سرزندگی خاصی پیدا می کند. همه اینها فوق العاده هستند، با این حال چنین نتایجی نمی تواند مستقیما به پیشبرد کسب و کار شما بیانجامد.
البته منظور از گفتن چنین جملاتی این نیست که خود را از رسانه ها دور کنید بلکه بهتر است به همان اندازه روی این رسانه ها سرمایه گذاری کنید که ارزشش را دارند. در ابتدای راه اندازی شرکت، وقت خود را صرف جلب توجه روزنامه نگاران یا استخدام شرکت های فعال در حوزه ارتباطات و روابط عمومی نکنید.
در نخستین مراحل آغاز به کار یک شرکت مهم ترین مساله پیدا کردن بازار های هدف است و بس. زمانی که یک الگوی کاری مقیاس پذیر را برای خود ایجاد كرديد، آنگاه می توانید از رسانه ها بخواهید که فعالیت های شما را زیر ذره بین خود قرار دهند.
منبع:inc
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)