ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

الگوبرداری از نمونه های موفق در مدیریت، یکی از موضوعات بحث برانگیز بوده است. برخی شرکت ها عملکرد بهتری نسبت به سایرین دارند. این امر میتواند به خاطر شناخته شدن و شهرت نام شرکت، نوآوری، سهم بازار یا شماری دیگر از ویژگی هایی باشد که یک شرکت خوب را در میان سایر شرکت ها برجسته می کند.


شرکت‌ های موفق
 

کیفیت و شیوه مدیریت می‌ تواند عامل بزرگی در موفقیت یک شرکت محسوب شود. مدیران باتجربه نه تنها می توانند شرکت را بر اساس چرخه ‌های بازار هدایت کنند، بلکه می توانند برای نسل آینده مدیران الگوی خوبی باشند. یکی دیگر از عوامل موثر در موفقیت زمانی است که مدیران به صورت بلندمدت در شرکت می مانند. در برخی از شرایط، مدیران مستعد تحت تاثیر قرار می گیرند و علاقه دارند از شرکت خود خارج شوند و به شرکت دیگری با برنامه های بهتر نقل مکان کنند اما برخی دیگر تمایل دارند در شرکت خود با وجود همه شرایط آن باقی بمانند و به موفقیت های آینده شرکت خود اعتقاد دارند. البته از عواملي كه به موفقيت شركتهاي كوچك و نوپا كمك ميكند هم نبايد غافل شد؛ عواملي همچون استفاده از نرم افزارهاي مالي و حسابداري و آموزش مستمر و مداوم به كاركنان و كارمندان.


برنامه ریزی و تمرکز:


تجارت خوب نیازمند برنامه ریزی خوب است بدون برنامه ریزی اصولا تجارتی شکل نمی گیرد همچنین برنامه ریزی باید با تمرکز و تفکر همراه باشد برنامه ریزی که جنبه های مختلف یک تجارت را در نظر نگیرد موفق نخواهد بود.


تلاش زیاد و ریسک پذیری:


انگیزه کافی برای موفقیت های مالی بزرگ، ضروري است بنابراين چه کارفرما و چه کارمندان برای موفقیت خود باید وقت و انرژی کافی را بگذارند تا به نتیجه برسند.


محیط کاری خوب:


هر چقدر یک محیط کاری فعال و پویا باشد کارمندان با انگیزه تری خواهد داشت علاوه بر اینها محیط کاری جدی و دوستانه تیم کاری موفق تری را تشکیل می دهد و در نهایت توجه به مشتری و خواسته‌ های آن از ویژگی های شرکت های برتر است.


هدف و نگرش:


قطعا هیچ تجارتی بدون داشتن هدف پیش نخواهد رفت دقیقا موفقیت یک کار به میزان هدف آن بستگی دارد هر چقدر که هدف بزرگتر باشد، تلاش بیشتری را نیاز دارد و هر چه انگیزه بیشتر باشد تلاش برای این هدف نیز بیشتر خواهد بود.


آموزش و ارزیابی:


یک شرکت خوب همیشه در حال آموزش دادن مهارت ها و تجربیات به کارمندان است چون کارمندان بخشي از مهارت ها را خود به خود و در حین انجام کار یاد می گیرند اما بخشي ديگر را کارفرمایان و صاحبان مشاغل در اختیار کارمندان قرار می‌دهند پس استخدام کارمندان با استعداد بسیار مهم است تا پس از اینکه این مهارت ها را آموزش دیدند بتوانند به خوبی از آنها استفاده کنند.


بازاریابی موفق در شرکت های کوچک


بازاریابی روش‌های خاص خود را دارد. ممکن است مدیر یک شرکت کوچک بتواند با چند فن ساده در مدت زمانی کوتاه بتواند مشتری های خوبی برای خدمات خود پیدا کند اما به هرحال، باید روش های قدیمی بازاریابی را فراموش کرد. این روزها با پیشرفت سریع تکنولوژی و ورود تازه ها به بازارهای دنیا، برای دوام آوردن میان رقبا باید شیوه های مدرن بازاریابی را به کار گرفت.


به شیوه شرکت های بزرگ تبلیغ نکنید


تبلیغاتی که در شرکت های بزرگ انجام می‌ شود بسیار متفاوت از تبلیغ در شرکت های کوچک است؛ باید هم همینطور باشد. به دلیل آنکه در مورد اول، قصد شرکت از تبلیغ، ایجاد نام و مهم ‌تر از آن معرفی محصولات شان در آینده است. این در حالی ست که شرکت های نوپا و کوچک نمی توانند به این شیوه عمل کنند.
چون برایشان هزینه سنگیني دارد اما در عوض می‌ توانند تبلیغات فروش خود را به گونه ای طراحی کنند که همیشه یک پیشنهاد تولید برای مشتریان آینده‌ نگر خود داشته باشند.این آسان ترین راه برای مشتاق نگه داشتن مشتریان تان خواهد بود.


ارزان ترین کالای خود را پیشنهاد دهید

برخی از مشتری های شما شاید نخواهند همان هزینه ای را که شما درخواست کردید بابت خدمات و کالای شما بپردازند. بعضی دیگر هم هستند که بیشتر علاقه دارند یک کالا و خدمات ارزان را خریداری کنند تا اینکه به کیفیت آن توجهی داشته باشند.اما شما یک راه ساده دارید تا بتوانید در مواجه شدن با این دسته از مشتری ها ، فروش خود را از دست ندهید. شما باید برای این گروه از مشتریان خود همیشه یک سری کالاها و خدمات به قابلیت های ساده و ارزان داشته باشید تا فروش خوبی را داشته باشید.
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)