ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا میدانید هوش مالی چیست؟ شما یک IQ یا بهره هوشی دارید، که سطح کلی هوش شما را ارزیابی می‌ کند، و یک آی‌ کیوی هیجانی هم دارید که میزان توانایی‌ شما در کنترل هیجان هایتان را میسنجد. آی‌کیو یا بهره هوشی مالی شما با هوش مالی تان سنجیده می‌ شود، این‌که شما چقدر خوب از پس مسائل مالی برمی‌آیید!
داشتن هوش مالی بالا یعنی شما بیشتر به موفقیت های مالی دست می یابید. میتوانید هوشمندانه عمل کنید و درآمد خوبی بسازید، اما اگر هوش مالی پایینی داشته باشید یعنی شما در برابر پولتان غیرمسئولانه عمل می ‌کنید. هوش ‌مالی بالا به معنی این است که شما تصمیمات مالی هوشمندانه تری اتخاذ می‌ کنید و اقدامات درست‌ تری برای بهبود شرایط مالی‌ تان انجام می ‌دهید. افراد با هوش مالی بالا دقیقا میفهمند که برای مدیریت پول‌شان چه‌کاری باید انجام دهند و از چه‌کاری اجتناب کنند.
هر شخصی می تواند هوش مالی ‌اش را افزایش دهد. و برای انجام این ‌کار نیازی به یک دانش ‌آموخته هاروارد نیست، فقط کافی است کاملا به بهبود وضعیت مالی‌ تان متعهد و علاقمند باشید. صرف‌ نظر از این‌که شما چگونه پول میسازید، میتوانید از همین حالا هوش مالی ‌تان را افزایش دهید. این‌ توصیه‌ ها به شما قدرت مالی میبخشند.
این‌جا ۴ روش وجود دارد که با کمک آنها همین امروز میتوانید هوش مالی تان را بسازید!
تمرد را کنار بگذارید: اگر شما از وظایف کاریتان که واقعا دوست ندارید انجام ‌شان دهید سر باز زنید یا از انجام آنها تمرد و چشم‌ پوشی کنید، فکر می‌ کنید رییس تان چندوقت شما را سرکار نگه میدارد؟ طول نمی کشد، مطمئن باشید! شغل‌تان، منبع مالی و درواقع پول شما است.
وقتی شما به پول یا امور مالی خود به نحوی شایسته توجه کنید آن‌گاه میتوانید تغییر را ببینید. ممارست برای بهبود رابطه با پولتان، هوش مالی شما را افزایش میدهد.
به خودتان آموزش دهید: به شما پیشنهاد نمیکنیم به دوران مدرسه برگرديد تا درباره امور مالی چیزهایی بیاموزید یا در کلاسهای آموزشی سهام و اوراق قرضه ثبت‌ نام کنید. مادامی که شما میتوانید یک مشاور موثق استخدام کنید تا در تصمیمات و انتخاب ‌های مالی کمکتان کند، ضرورتی ندارد خودتان تمام زیر و بم سرمایه گذاری را بدانید.
فهمیدن چگونگی تغییر راه ‌های رفتاری شما با پولتان مهم است. توجه داشته باشید که چگونه با پولتان رفتار میکنید و روزانه چه تصمیماتی اتخاذ میکنید که وضع مالی تان را بهتر یا بدتر می کند. به این مسئله که فقط رفتاری را از خود بروز دهید که به نفع شماست متعهد باشید. این هوش مالی شما را افزایش میدهد.
تفکرتان را تغییر دهید: اغلب مواقع این تفکر ماست كه ما را در جایی نگاه مي دارند که هیچ رشد فکری اي نداریم. برای افزایش هوش مالی و احساس کامیابی مالی، طرز تفکرتان را تغییر دهید. به جای این‌ که فکر کنید زندگی بدون خریدن فلان چیز گران قیمت برای‌ تان پوچ است، بیشتر درباره ثروت ساختن بیندیشید.
وقتی روی خرج کردن تمرکز کنید، هوش مالی تان پایین نگه داشته میشود، اما وقتی به این می‌ اندیشید که چگونه می توانید پول بیشتری بسازید، هوش مالی تان افزایش می یابد و به اتخاذ تصمیماتی می پردازید که در پس آن تفکرتان تغییر می یابد. باهوش‌ تر بودن یعنی هوشمندانه تر اندیشیدن.
زمان ‌تان را عاقلانه بگذرانید: افزایش هوش مالی شامل تخصیص زمان‌تان به انجام کارهایی است که واقعا برای زندگی سالم تر با پول به آن نیاز دارید. برای این‌که رابطه ‌تان با پول بهتر باشد نیاز دارید کارهای بهتری با پول انجام دهید. رهاسازی خودتان از بدهی ها، هوش مالی تان را افزایش می دهد، بنابراین خرج روزانه‌ تان را شدیدا کنترل کنید.
به جای این‌که منتظر بمانید و به این بیندیشید که آیا میتوانید از پس خواسته هایتان برآیید، هر ماه زمانی را به این اختصاص دهید که برنامه ‌ای را برای امور مالی تان بنویسید و دقیقا پولی را که به‌دست می آورید و نیز انتخاب هایتان برای چگونگی خرج کردنش را مشخص کنید. انجام این کار قدرت کنترل بیشتر پولتان را به شما می‌دهد.
برای ساختن هوش مالی تان آماده هستید؟ برای انجامش به دانش‌ آموختگی از هاروارد يا استفاده از نرم افزاري عجيب و غريب نياز نداريد. کافی است با پول‌تان هوشمندانه رفتار کنید تا بتوانید آنچه را که میخواهید، به انجام رسانید.

 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)