ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

مديرعامل سازمان صنایع کوچک با اشاره به سیاست های حمایتی از این صنایع گفت: برای اولین بار در سیستم بانکی وام بدون توجه به چک برگشتی اعطا می‌شود، ضمن آن‌که اجرائیات بیمه تامین اجتماعی برای یک سال متوقف شده و مفاصا حساب مالیاتی نیز طی یک هفته داده می‌شود.
علی یزدانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای رونق واحدهای تولیدی، اظهار کرد: در راستای ارتقای رقابت‌پذیری صنایع کوچک با نگاه صادراتی 2000 طرح با پیشرفت 60درصدی در دستور کار قرار گرفته است.
تشکیل خوشه‌های صنعتی برای توسعه زیرساختهای تولید، آموزش 100 هزار نفر کارآفرین و تشکیل کنسرسیوم صادراتی از جمله مواردی بود که یزدانی آنها را از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان صنایع کوچک در سال جاری اعلام کرد و افزود: علاوه بر این در 9 منطقه ویژه اقتصادی نیز تصمیماتی در راستای حمایت از تولید و اشتغال بیشتر اتخاذ شده است. در این زمینه در 500 شهرک و ناحیه صنعتی هیچ افزایش قیمتی طی امسال اعمال نشده است.
وی این اقدام را در جهت جذب سرمایه‌گذاری‌ها دانست و ادامه داد:‌ تخفیف 50درصدی برای همه سرمایه‌گذاران از جمله ایثارگران،‌ نخبگان و کارآفرینان در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز اینکه این تخفیف‌ها برای 500 شهرک اعمال می‌شود، یادآور شد: همچنین زمینه خرید مواد اولیه بدون مراجعه به بانک، صدور ضمانت‌نامه خرید مواد اولیه به‌نفع فروشنده و... فراهم شده است.
یزدانی در بخش دیگری از سخنانش راجع به آموزش رایگان فارغ‌التحصیلان با تشکیل کلینیکهای صنعتی، گفت: بر اساس توافق با بنیاد شهید و کمیته امداد قرار است 110 دفتر برای آموزش ایثارگران ایجاد شود.
وی درباره تصمیمات اتخاذ شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای تقویت صنایع، گفت: برای اولین بار در سیستم بانکی وام بدون توجه به چک برگشتی اعطا می‌شود، ضمن آنکه اجرائیات بیمه تأمین اجتماعی برای یک سال متوقف شده و مفاصاحساب مالیاتی نیز طی یک هفته داده می‌شود.
وی همچنین اضافه کرد: در حوزه اصناف با توافق سازمان امور مالیاتی مالیات عملکرد اصناف در سال 94 در مقایسه با سال 93 بدون هیچ افزایشی محاسبه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در 4 ماه ابتدای امسال در شهرکهای صنعتی 530 واحد به چرخه تولید اضافه شده است، اظهار کرد:‌ در چارچوب فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مطابق سیاستهای اقتصاد مقاومتی مصرف تولیدات داخلی تکلیفی همگانی است، زنده بودن صنایع داخلی منوط به مصرف تولیدات ملی است و البته مدیران صنعتی نیز باید تولیدات باکیفیت داشته باشند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی تصریح کرد:‌ تا پایان امسال 12000 واحد صنعتی با پیشرفت بالای 60درصدی به بهره‌برداری می‌رسد.
 

منبع: تسنیم

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)